Brak krwawienia w trakcie siedmiodniowej przerwy brania tabletek

Witam serdecznie, jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne, jestem "starą wyjadaczką". Jednak niepokoi mnie jedna rzecz. W ubiegłą niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę. Od poniedziałku zaczęła się siedmiodniowa przerwa. Dzisiaj jest piątek jednak krwawienie nie pojawiło się. Profilaktycznie zrobiłam nawet dzisiaj test ciążowy - wynik negatywny. Czy opóźniające się krwawienie, względnie jego brak, może być spowodowane tym, że ostatnio zaburzyłam rytm brania tabletek (21+7), aby przesunąć krwawienie? W międzyczasie byłam przeziębiona, ale nie brałam praktycznie żadnych innych leków niż kwas acetylosalicylowy, witamina C i ziołowe tabletki na ból gardła. Czy przeziębienie i przyjmowane inne leki mogą mieć na brak miesiączki po odstawieniu tabletek? Bardzo się martwię, gdyż w mojej obecnej sytuacji ciąża jest ostatnią rzeczą o jakiej marzę, niestety :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przeziębienie samo w sobie nie powinno powodować braku krwawienia z odstawienia. Podobnie kwas acetylosalicylowy czy witamina C. Niestety, nie wiem, co zawierały "leki ziołowe". Ujemny wynik testu ciążowego przemawia zarazem za innymi niż zapłodnienie przyczynami braku miesiączki.

Zmiana schematu przyjmowania tabletek może spowodować brak okresu, jeśli przyjęła Pani mniej niż 21 tabletek. W razie zażycia więcej niż jednego opakowania, krwawienie może być nawet bardziej obfite niż zwykle. Ponadto jeśli wydłużyła Pani przerwę powyżej 7 dni, mogło dojść do zapłodnienia (ale temu znów przeczy test ciążowy).

Podsumowując, sądzę, że przyczyna leży gdzie indziej i proponuję kontakt z prowadzącym Panią ginekologiem.