Brak krwawienia z odstawienia a grypa żołądkowa

Biorę tabletki antykoncepcyjne . Krwawienie zawsze występowało 3 dnia, lecz teraz nie miałam krwawienia. Nigdy nie zapomniałam tabletki, ponadto z chłopakiem zabezpieczałam się dodatkowo prezerwatywą i w ostatnim miesiącu nie współżyliśmy. Miałam jelitówkę czy możliwe jest aby przez to spóźniło mi się krwawienie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak krwawienia jak najbardziej mógł być wynikiem przebytej infekcji. Jeśli jednak krwawienie nie wystąpi także podczas kolejnej przerwy proszę wykonać test ciążowy oraz udać się do specjalisty ginekologa.