Brak krwawienia z odstawienia a prawdopodobieństwo ciąży

Witam biorę tabletki antykoncepcyjne 8 miesięcy, w ostatnim miesiącu miałam zapalenie grzybicze pochwy, lekarz przepisał mi kurację przeciwgrzybiczą, oprócz tego miałam opryszczkę wargi i stosowałam maści przeciwwirusowe. Ostatnią 21szą tabletkę wzięłam w czwartek, dzisiaj jest wtorek a wciąż nie wystąpiło krawienie z odstawienia. Stosowałam tabletki regularnie, czasem zdarzyła mi sie 5-6 h opóźnienie w zażyciu. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje niewielkie prawdopodobieństwo ciąży. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy.