Brak krwawienia z odstawienia - co to może oznaczać?

Witam, od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Przy pierwszym listku współżyłam, później 7 dniowa przerwa, okres i drugi listek, przy którym nie współżyłam. Dziś jest 5 dzień przerwy, a ja nie mam okresu. Co to może oznaczać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli zażywała Pani preparat hormonalny zgodnie z zaleceniami producenta, czyli pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, a kolejne regularnie o tej samej porze, ryzyko ciąży jest minimalne.
Brak miesiączki podczas 7-dniowej przerwy najprawdopodobniej spowodowany jest utrzymywaniem się we krwi dość wysokiego poziomu hormonów, nawet podczas 7 dniowej przerwy. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu proponuję skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.
Mimo niewielkiego ryzyka, proponujemy także wykonanie testu ciążowego.