Brak krwawienia z odstawienia. Czy to coś niepokojącego?

Witam, tabletki antykoncepcyjne biorę prawie od 4 lat. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby nie mieć krwawienia lub żeby się spóźniało. Dwa razy zdarzyło mi się tylko, że krwawienie wystapiło 1 dzień szybciej niż zwykle. Dziś jest 7. dzień przerwy, a krwawienia nadal nie mam. Zaznaczę, że tabletki biorę zawsze regularnie i nigdy o żadnej nie zapomniałam. Nie miałam biegunki i nie wystąpiły wymioty. Nie brałam też żadnych leków i antybiotyków. Krwawienie zawsze mialam 4. lub 5. dnia przerwy, a dziś jest już 7. i zero objawów prócz lekkiego bólu brzucha i tkliwych piersi. Jutro mam zacząć nowe opakowanie, ale jesli krwawienie nie pojawi się, to przed zażyciem tabletki dla pewności zrobię test. I tu mam pytanie, czy to może być normalne, jesli krwawienie przez tyle lat wystepowało zawsze, a teraz nie wystąpi wcale? Czy to oznaczać będzie ciążę mimo regularnego zażywania pigułek? Czy po prostu tak może się zdarzyć, że krwawienie nie wystąpi i nie będzie to nic niepojącego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża jest mało prawdopodobna, chociaż test dla pewności warto zrobić. Niekiedy jest tak, że krwawienie może nie wystąpić po długotrwałym stosowaniu tabletek. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu proponuję skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.