Brak krwawienia z odstawienia i ból jajnika

Dzień dobry, mam problem, chociaż mam nadzieje, że naprawdę nie ma się czym martwić. Jestem po drugim opakowaniu tabletek o schemacie zażywania 24+4 - po wszystkich różowych pigułkach. W niedzielę 14 lutego zaczęłam brać białe tabletki placebo i w czwartek mam zacząć nowe opakowanie. Wszytskie tabletki z tych 2 opakowań brałam regularnie, codziennie o 17.55 (plus minus 5 minut - nigdy więcej). Nie miałam wymiotów, biegunek, nie brałam antybiotyków itp., co mogłoby spowodować niewchłanianie się pigułek. Nie używaliśmy żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Zaczęłam to pierwsze, jak i to drugie, opakowanie tabletek w 1 dniu cyklu, co według mojego ginekologa daje od razu ochronę. W dniach kiedy bierze się placebo (dziś mamy wtorek, więc dziś wezmę 3-cią tabletkę placebo), powinno pokazać sie krwawienie... i go nie ma. Nie ma zupełnie. Trochę pobolewał mnie jajnik w piątek i sobotę, ale na tym się skończyło, trochę boli mnie dół brzucha... tak muli, jak przed okresem. Mam mały, rzadki śluz i tyle. Proszę o informację, czy mam się czym martwić? W poprzednim opakowaniu krwawienie wystąpiło dokładnie w ostatnim tygodniu brania różowych pigułek (a jak były białe, to nie było krwawienia - skończyło się wraz z wzięciem 1 białej placebo!) i trwało tydzień, i było obfite. A teraz nie mam w ogóle... Jak to traktować? Proszę o radę, bo poważnie się niepokoję, choć wszystko robiłam zgodnie z instrukcją... Czy przy dokładnym stosowaniu, zgodnie z instrukcją tabletek, przy regularnym braniu codziennie o tej samej porze, bez biegunek, antybiotyków itp., jest możliwość, że coś nie poszło po naszej myśli i mogę być w ciąży??? Czy to tylko walka hormonów??? Proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli podczas zażywania 4 tabletek placebo krwawienie nie wystąpi, to należy wykluczyć ciążę (test ciążowy, wizyta u lekarza). Przy dokładnym stosowaniu zgodnie z instrukcja tabletek, przy regularnym braniu codziennie o tej samej porze, bez biegunek, antybiotyków i innych czynników, które mogłyby osłabić działanie antykoncepcji hormonalnej, ryzyko ciąży jest bardzo małe (mniejsze niż 1%). Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Krwawienie podczas zażywania pigułek placebo wynika ze spadku stężenia hormonów we krwi. Być może u Pani to stężenie nie spada wystarczająco, aby wystąpiło krwawienie... Proszę jednak wykonać test ciążowy - takie jest zalecane postępowanie w Pani sytuacji.

Pozdrawiam!