Brak krwawienia z odstawienia po trzecim opakowaniu Daylette

Od trzech miesięcy biorę tabletki Daylette . Dwa pierwsze krwawienia odbyły się podczas brania 2 tabletki placebo o podobnej porannej godzinie. Podczas trzeciego opakowania do tego nie doszło. Dodam , że tabletki biorę bardzo sumiennie o stałej porze i żadnej nie zapomniałam. Czy to normalne, że krwawienie jeszcze nie przychodzi? (jestem po 3 tabletce placebo) Dodam również, że mam Hahimoto. Czy ma to wpływ na wchłanianie tabletki? Z góry dziękuje za odpowiedź

Witam. Brak krwawienia najprawdopodobniej spowodowany jest utrzymywaniem się dużego stężenia hormonów we krwi - nie jest to powodów do niepokoju, nie świadczy to również o braku skuteczności antykoncepcji . Jeśli jednak taka sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach proszę skonsultować się z ginekologiem być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne, o mniejszej zawartości hormonów.