Brak krwawienia z odstawienia w trzecim dniu przerwy

Biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy miesiąc (daylette). Dzisiaj przypada 3 dzień przerwy, a nadal nie widać krwawienia z odstawienia. Zauważalny jest tylko delikatny, zwykły śluz na bieliźnie. Tabletki brałam regularnie (raz z poślizgiem 3 godzin, ale na opakowaniu napisane jest, że maksymalnie 12h można), nie wymiotowałam ani nie miałam biegunki. Dodatkowo stosowałam prezerwatywe, zrobiłam test po 7 dniach od stosunku - wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży? Dlaczego nie ma krwawienia?

Renata GrzechociĹska

Krwawienie może wystąpić i 4 dnia. Jeśli się nie pojawi. Proszę tuż przed przyjęciem pierwszej tabletki nowego blistra wykonać test ciążowy. Jeśli będzie negatywny można rozpocząć nowe opakowanie. W przypadku gdyby krwawienie nie pojawiło się po przyjęciu kolejnego opakowania należy udać się do ginekologa.