Brak krwawienia z powodu odstawienia tabletek - dlaczego?

Witam, zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne - Y***. W ubiegłą sobotę skończyłam pierwsze opakowanie, podczas ich zażywania występowały u mnie małe plamienia, nie wiem czy jest to powód do obaw, ale głównym moim zmartwieniem jest fakt, że nadal nie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia, chociaż wczoraj znów zaczęły mi się pojawiać plamy. Nie wiem, czy jest to normalne, zaznaczam że nigdy wcześniej nie zażywałam tabletek i współżyłam z moim mężem parę razy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko ciąży jest znikome.

U niektórych pacjentek rozpoczynających stosowanie tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do występowania plamień w trakcie trwania opakowania. Stałe podplamianie mogło złuszczyć całą śluzówkę, co spowodowało brak właściwego krwawienia w trakcie 7-dniowej przerwy.

W obecnej sytuacji należy przyjąć pierwszą tabletkę kolejnego opakowania w 8 dniu przerwy po wcześniejszym profilaktycznym wykonaniu testu ciążowego.
Jeżeli po kolejnym opakowaniu problem się powtórzy wskazana będzie wizyta u lekarza.

Pozdrawiam