Brak łaknienia - jak leczyć?

Witam. Mam 12 lat, mój wzrost to 164 cm oraz ważę 45 kg. Czy to dobrze? Jeszcze do tego ostatnio moje zdrowie się pogorszyło. Jem bardzo dużo i nie widać rezultatów, ponieważ chciałam przytyć. W dodatku przestałam jeść mięso i inne bogate w żelazo produkty. Mam podkrążone oczy, często budzę się w nocy i nie mogę dalej zasnąć. Nie raz nie śpię przez całą noc, co można uznać za bezsenność. Czy coś się ze mną dzieje? Jak tak, to co?
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych występuje duża dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Masa jest zbyt niska w odniesieniu do wzrostu. Eliminowanie z diety ważnych dla organizmu składników jest wysoce nierozsądne, szczególnie w okresie dojrzewania. Podane objawy oraz brak łaknienia mogą być świadczyć o anemii. Nalezy niezwłocznie zmienić nawyki żywieniowe oraz skonsultować się z lekarzem. Być może będą potrzebne badania dodatkowe oraz uzupełnienie brakujących elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.