Brak masturbacji a seks

mam 18 lat, od 3-4 regularnie się masturbuję, gdy dowiedziałem się o jej skutkach przerwałem ją natychmiast i nie mam żadnej potrzeby robienia tego ( 2tyg). Jednak boję się że penis się przyzwyczaił do ręki i podczas stosunki nie osiągnę pełnego wzwodu( nie wiem czy tak jest, nie uprawiałem jeszcze seksu). Podczas całowania i przytulania osiągam pół wzwód, znaczy stoi ale nie jest super twardy. Czy to normalne ? I gdyby tak było to czy trwałe odstawienie masturbacji przywróci pełną sprawność ?

Witam
Nie zawsze masturbacja prowadzi do problemów ze współżyciem. Zależy to również od innych czynników, jej częstotliwości, formy, długości trwania aktywności seksualnej przy masturbacji. Można więc zakładać, że stosunek będzie przebiegał prawidłowo. W razie problemów prosze się zgłosić do seksuologa.
Pzodrawiam B.K.

Dzień dobry!

Masturbacja sama w sobie nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego.
Jest możliwe, że początki życia seksualnego będą się wiązały z różnego rodzaju trudnościami. Dotyczy to zarówno tych osób, które wcześniej się masturbowały, jak i tych których nie. Zazwyczaj czas i rosnące doświadczenie rozwiązuje większość problemów.
Jeśli nie rozpoczął Pan życia seksualnego, na chwilę obecną nie ma żadnych powodów, aby martwić się na zapas i spodziewać szczególnie dużych problemów w tym zakresie.
Wszystko, co opisuje Pan na chwilę obecną - jest normalne i prawidłowe.

Pozdrawiam!