Brak mi motywacji, nie wiem już co robić...

Witam. Mam 178 wzrostu, ważę 76 kg. Moje marzenie to waga ok 63 kg. Wiem jak powinny wyglądać moje posiłki, ćwiczenia itd, ale nie wiem jak się zmotywować? Udawało mi się przez 2 miesiące, ale teraz nie potrafię wrócić do zdrowej żywności ani do ćwiczeń. Jak zmotywować się do diety i ćwiczeń? Co mi w tym pomoże? W jaki sposób dobrze rozplanować dietę i ćwiczenia? Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić i boję się, że będę ważyła jeszcze więcej. Proszę o wskazówki, każda rada jest dla mnie cenna.
ponad rok temu

Witam,

Motywacja jest bardzo ważnym elementem diety i w 50% zapewnia jej skuteczność. Aby właściwie rozpocząć kurację odchudzającą warto jest się zastanowić jaki jest cel naszej diety i dlaczego chcemy schudnąć. W Twoim przypadku nadmierne odchudzanie i ograniczanie kalorii nie jest potrzebne, ponieważ Twoje BMI jest w normie i wynosi 24. Oznacza to górną granicę normy. Dlatego zamiast nadmiernie ograniczać kalorie zwiększ aktywność fizyczną i wyeliminuj niezdrowe produkty.
Jeśli raz na tydzień pozwolisz sobie na małą porcję ulubionej potrawy lub kawałek czekolady, łatwiej Ci będzie się zmobilizować i utrzymać postanowienie o utracie zbędnych kilogramów, a Twoja masa ciała z pewnością na tym nie ucierpi. W diecie ważne jest jedzenie różnorodnych produktów i spożywanie ich z umiarem, a nie całkowite eliminowanie niektórych z nich.
Drugą wskazówką jest ustalenie realnego planu odchudzania. Jeśli chcesz ważyć 63 kg czyli o 13 kg mniej, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że taka utrata masy ciała może potrwać nawet około roku. Dlatego radzę Ci obniżyć próg i cieszyć się małymi sukcesami.

Pozdrawiam i powodzenia.