Brak mi pewności siebie. Jak się zmienić?

Witam! Mam na imię Ewa. W grudniu tego roku skończę 17 lat. Ważę 120 kg przy wzroście 177 cm. Jestem sympatyczną osobą i staram się zmienić. Chodzi mi głównie o brak pewności siebie i zmianę stylu ubierania. Mój obecny jest wyszydzany. Kiedy już myślę, że mogę komuś zaufać zazwyczaj dowiaduję się, że ta osoba jest tylko dlatego dla mnie miła, żeby się ze mnie pośmiać. Staram się traktować wszystkich na równi, ale coraz bardziej się zawodzę. Chciałabym także zmienić mój wygląd. Jednak nie mam przy sobie osoby, która by mi w tym pomogła. Pomocy!
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zdaję sobie sprawę, jak bardzo Ci trudno, jednak pamiętaj, że choć teraz nie dostrzegasz rozwiązania dla swojej sytuacji, to mimo wszystko uwierz, że zawsze jest jakieś rozwiązanie.
Prawdopodobnie Twoje objawy mają związek z samooceną, która w dużej mierze kształtuje się na podstawie wyglądu. Jeżeli nie akceptujesz swojego wyglądu to równocześnie będziesz źle się czuła psychicznie.
Proponowałabym, abyś udała się do lekarza dietetyka i rozpoczęła proces odchudzania. Tam otrzymasz skierowanie na badania (hormonalne, morfologia), aby można było zdiagnozować, czy Twoja otyłość jest spowodowana np. zaburzeniami hormonalnymi. Otrzymasz również plan diety, której należy przestrzegać. Jeżeli trafisz na dobrego specjalistę, to naprawdę nie musisz się obawiać, że będą do skomplikowane pokarmy, które trudno kupić, a co dopiero przyrządzić.
Nie wiem skąd pochodzisz, ale wiem, że taki ośrodek znajduje się w Krakowie, przy ul. Garncarskiej. Być może tam mogłabyś uzyskać pomoc.
W całym procesie odchudzania ważne jest, abyś miała wsparcie ze strony rodziców, przyjaciółki. Być może skuteczne okażą się wizyty u psychologa, który podczas całego procesu będzie Cię wspierał i pracował nad Twoją samooceną. Zawalcz o siebie.
Trzymam kciuki!