Brak miesiączek po odstawieniu tabletek hormonalnych

Brak miesiaczki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Witam, bralam tabletki przez cztery lata. Piewsze krwawienie po odstawiwniu tabletek dostalam dosyc szybko - z kilkudniowym opoznieniem. Po 28 dniach pojawila sie kolejna miesiaczka, ale nie tak bardzo obfita. Takze kolejnej tez spodziewalam w takim terminie, a minelo juz 10 dni. Nie planujemy ciazy i tabezpieczamy sie prezerwatywa. Moje pytanie jest- czy po dwoch miesiaczkach mize dojsc ponowniw dozaburzenia cyklu Dziejkuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi, choć nie można wykluczyć ciąży wynikającej z jakiegoś błędu podczas zabezpieczania się.