Brak miesiączek przez 2 lata po odchudzaniu a planowanie dzieci w przyszłości

Przez odchudzanie przestałam miesiączkować 2 lata teraz pojawia sie od czasu do czasu jest nieregularna i skąpa. Moge mieć dzieci w przyszłości?? Mam 19 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią zaburzenia miesiączkowania, wynikające z odchudzania, mogą wpływać na Pani płodność i możliwość zajścia w ciążę. Jeśli zatem problem dotyczący zaburzeń odżywiania/odchudzania/masy ciała wciąż Pani dotyczy, proszę także skonsultować się z lekarzem/dietetykiem. Proszę bowiem pamiętać, że podstawą do powrotu miesiączki jest prawidłowa masa ciała.
Ponadto proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który pomoże Pani unormować gospodarkę hormonalną.