Brak miesiączki a dieta Dukana

Od ok. 8 dni spóźnia mi się miesiączka. Chciałabym zaznaczyć, że 4 marca rzuciłam palenie i z przyczyn ode mnie niezależnych zakończyłam terapię antykoncepcyjną, a dokładnie 15 marca,. Mało tego - 16 marca rozpoczęłam dietę protal - Dukana - stosując 5/5. Jak bardzo to wszystko mogło wpłynąć na krawienie miesiączkowe i po jakim czasie zgłosić się do lekarza??? Z góry dziękuję na odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Restrykcyjna dieta, w przeciwieństwie do rzucenia palenia, może wpłynąć na cykl miesięczny. W Pani przypadku główną rolę odgrywa jednak z pewnością fakt niedawnego odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. To normalne, że po zakończeniu antykoncepcji hormonalnej cykl miesięczny nie od razu staje się regularny jak w zegarku. Nierówne odstępy pomiędzy miesiączkami mogą otrzymywać się nawet do pół roku. Jeżeli jednak miesiączka nie pojawi się w ogóle przez np. 2 miesiące, może Pani zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!