Brak miesiączki a możliwość ciąży u 29-latki

Od tygodnia spóźnia mi się miesiączka,a zawsze mam regularnie,jednak ostatni raz współżyłam w październiku,po czym miałam dwa razy krwawienie miesięczne o czasie.Dziś zrobiłam test ponieważ mam bóle brzucha(uczucie rozciągania)oraz bolesne piersi od dłuższego czasu,lecz wyszedł negatywny więc poszłam do lekarza,lekarz uznał ze to stres a macica jest mała i przepisał tabletki na wywołanie.mam za sobą dwa porody i poronienie.możliwe że nie wyczuł 13 tyg ciąży?czy test mógł nie wykryć,czy stres?

Aleksander Ropielewski

Nic nie wskazuje aby była Pani w ciąży. ciążę w wieku 13tyg trudno jest wykryć palpacyjnie a ocenia się wtedy raczej powiększenie i zwiększone rozpulchnienie macicy. Sugeruję zastosować się do zalecen lekarza. Nadmierny stres poprzez hiperprolaktynemię może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego.