Brak miesiączki a niska waga

Witam mam pytanie ,chodzi o to ze od 6 msc nie mam miesiaczki,obecnie waze 44 kg przy wzroscie 161 i chce przytyc tylko nie wiem do ilu zwiekszyc kalorie i ile kg musze przytyc by dostac miesiaczke
ponad rok temu

Dzień dobry,
Szkoda że nie podałaś informacji ile masz lat.
Bardzo często miesiączka przez kilka pierwszych cykli u nastolatek jest nieregularna.
Jej brak może być także spwowodowany zbyt niską wagą jak również schorzeniami układu rodnego. Powinnaś zgłosić się do lekarza w celu wkluczenia chorób lub ich potwierdzenia. Ponadto może przepisać Ci leki, które wregulują cykl.
Dieta zawierajaca zbyt mała ilość kalorii, tłuszczu oraz białka również może być przyczyną braku miesiączki. Obenie Twoja waga jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. Powinnaś ważyć w granicach 48 - 55kg. Pozdrawiam,