Brak miesiączki a spadek wagi

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć czy koniecznie muszę wrócić do prawidłowej wagi by odzyskać miesiączkę? Ważę 43 kg przy 159 cm wzrostu. Miesiączkę straciłam przez schudnięcie i intensywne ćwiczenia. Jem zdrowo,4 razy dziennie tak około 1200-1300 kcal. Byłam u ginekologa i pani powiedziała mi,ze nie muszę przytyć tylko ograniczyć ćwiczenia i racjonalnie jeść. Nie wiem co o tym myśleć. Nie mam już okresu 2 miesiąc. Co mam zrobić? Proszę o jakąś radę.

Na pewno proszę zastosować polecenie ginekolog. Ponadto polecam udać się na konsultację z psychologiem, gdyż bardzo restrykcyjne przyjmowanie posiłków oraz nadmierne ćwiczenia fizyczne mogą stanowić duże ryzyko rozwinięcia się choroby takiej jak anoreksja, czy bulimia. Dodatkowo ma Pani niedowagę, co tym bardziej może wskazywać - wespół z brakiem chęci do lekkiego przytycia pomimo pojawiających się fizjologicznych problemów (brak miesiączki) - na rozwijanie się pewnego zaburzenia na tle psychicznym. Pozdrawiam.