Brak miesiączki a wymioty po jedzeniu

Witam. Mam 21 lat, 182cm wzrostu i ważę 58-59kg waga się waha, ponieważ chce ważyć 58 ale jeśli za dużo sobie pozwolę waga naturalnie wzrasta. Mój problem polega na tym, że boję sie przytyć kiedyś ważyłam 63kg i nie chce wracać do tamtych kilogramów. Jak zjem coś słodkiego automatycznie mam wyrzuty sumienia, kiedy zjem za dużo i czuje, że mój żołądek ma ciężej niż zwykle idę wymiotować dodatkowo od czerwca tamtego roku nie mam okresu..Co robić, bo czuje,że sie zagubiłam

Witam,

W związku z tym, że Pani aktualna masa ciała jest w stosunku do wzrostu za niska, organizm broni się przed niedożywieniem dążąc do poprzednich 63kg, które w Pani przypadku były o wiele lepszym rozwiązaniem. Musi zdać sobie Pani sprawę z tego, że aktualnie ma Pani NIEDOWAGĘ, a zachowania, o których Pani wspomniała (wymiotowanie po posiłkach) wskazują na bulimię. Sugeruję żeby skorzystała Pani z porady psychologicznej i dietetycznej ponieważ największym Pani problemem jest akceptacja siebie.
Zaburzenia miesiączkowania mogą wynikać z restrykcji w diecie. Organizm robi wszystko żeby przeżyć, powoli wyłącza poszczególne funkcje m.in. rozmnażanie, aby zaoszczędzić energię na ważniejsze sprawy jak np. praca serca, mózgu, wątroby itd.

Trzymam mocno kciuki, aby podjęła Pani słuszne kroki i nie szkodziła swojemu zdrowiu!

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Proszę iść do lekarza pierwszego kontaktu, takie problemy to poważna sprawa.
Waga waha się w ciągu tygodnia nawet o kilka kg i nie jest to powód do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

Ma Pani klasyczne objawy bulimii, a to bardzo poważna choroba. Nie należy zwlekać a udać się do psychologa zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Następnie należy wybrać się do dietetyka aby dobrał indywidualną dietę. Nie ma Pani miesiączki ponieważ zaburzyła Pani gospodarkę hormonalną. Proszę jak najszybciej skonsultować się z specjalista ponieważ im dalej tym trudniej wyjść z choroby
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk