Brak miesiączki a wynik testu b-HCG

W dniu spodziewanej miesiączki tj. 19.01.15 wykonałam badanie bhcg z krwi, które jest <0,5. Wcześniej badanie wykonywałam 12.01.15 - wynik był taki sam. Jeden jedyny stosunek w tym cyklu miał miejsce 31.12.14, a ostatnią miesiączkę miałam 20.12.14. ( cykle 30-dniowe ) Okresu nadal nie mam. Czy taki wynik pozwala jednoznacznie wykluczyć ciążę czy powinnam powtórzyć badanie po jakimś czasie o ile nie będę miała nadal miesiączki? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję ponownie wykonać pomiar b-hcg za ok 7 dni. Jeżeli będzie negatywny a miesiączka nadal się nie pojawi proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam