Brak miesiączki a zaburzenia związane z tarczycą

witam miałam okres 7 października do dnia dzisiejszego niemam okresu nie współżyłam z facetem mam tarczyce i przez jakiś czas nie biorę tabletek na tarczyce czy to ma jakiś wpływ na brak miesiaczki

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w przeszłości leczyła się Pani na niedoczynność lub nadczynnośc gruczołu tarczowego to obecnie problemy z brakiem miesiączki mogą wynikać z nawrotu choroby. Nieuregulowana gospodarka hormonalna w znacznym stopniu wpływa na kondycję organizmu.