Brak miesiączki, brak ciąży: jak to możliwe?

Mam 34 lata. Od pół roku staram się o dziecko. Miesiączka spóżnia się mi już 3 tygodnie. Dotąd miałam regularne. Zrobiłam dzisiaj test, wyszedł negatywny. Boli mnie brzuch w dole i mam wzdęty. Co może być przyczyną?

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wynik testu ciążowego należy uznać za wiarygodny. Dlatego ciąża jest wykluczona.
Brak miesiączki może być spowodowany wieloma czynnikami m.in. zaburzeniami hormonalnymi, torbielami jajników. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego, wykonanie badania ginekologicznego oraz badań dodatkowych( usg narządu rodnego, badań hormonalnych z krwi).
Pozdrawiam.