Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki, brązowe plamienie i mdłości – co mi dolega?

Dzień dobry!
Piszę z zapytaniem, ponieważ spóźnia mi się okres dwa dni. Robiłam już dwa testy i wyszły negatywne... Od wczoraj mam jakieś plamienie brązowe, niby okres. W ogóle nie wiem, co robić, bolą mnie sutki, brzuch, tak jakbym miała dostać okres i czasami mnie mdli.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam serdecznie!

Opóźnienie miesiączki o kilka dni nie jest objawem niepokojącym. Testy ciążowe wykonane w dniu spodziewanej miesiączki uważa się za wiarygodne, dlatego ciążę można wykluczyć.
Być może przyczyną wydłużenia Pani cyklu było wystąpienie któregokolwiek z czynników fizjologicznych, tj. przewlekłego stresu, zastosowanie drastycznej diety, zwiększenie wysiłku fizycznego, infekcja, zmiana klimatu na inne. Większość czynników może także spowodować krwawienie przedmiesiączkowe.
Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie przesądza o istnieniu patologii w obrębie dróg rodnych. Jeżeli podobne dolegliwości pojawią się w następnym cyklu wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy