Brak miesiączki - co może być tego powodem?

Dzień dobry. Moja dziewczyna od 3 miesięcy nie ma miesiączki. Wcześniej odchudzała się i spadła do 45 kg (wzrost 168 cm, wiek 15 lat). Co może być powodem? Wyniki robione podczas 45 kg były idealne (poza nadmiarem krwi), anoreksji nie wykryto. Czy chwilowe odchudzanie może być powodem? Czy to raczej wina codziennych ćwiczeń? Czy to może wpłynąć na to, że później nie będzie miała dzieci? Czy dostanie jeszcze miesiączkę? Proszę o pomoc i poradę, co robić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zbyt szybkie tempo odchudzania może powodować zatrzymanie miesiączki.
Wyniki badań krwi dość długo pozostają prawidłowe, nawet u anorektyczek, ponieważ organizm wykorzystuje swoje rezerwy.
Aby odzyskać miesiączkę, Twoja dziewczyna powinna przytyć. Jej aktualna masa ciała jest poniżej normy. Nie jest jeszcze tak niska, by rozpoznawać anoreksję, jednak niewiele jej do tego pułapu brakuje.
Zbyt długi brak miesiączki wpływa niekorzystnie na płodność i stan kości.
Zmiany te moga się wycofać, jeśli szybko zostanie odzyskana należna masa ciała.

http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja-a-osteoporoza
http://portal.abczdrowie.pl/od-anoreksji-do-nieplodnosci

Serdecznie pozdrawiam.