Brak miesiączki czy ciąża?

W grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), okresy miałam różnie - na ostatni czekałam aż 34 dni. Dziś jest już 40 dzień cyklu i miesiączki jeszcze nie mam. Z chłopakiem kochałam się bez zabezpieczenia 19 marca i miał na pewno wytrysk. Dziś robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Nie wiem, co się dzieje z moim organizmem, dlaczego brak miesiączki, od poniedziałku bolą mnie strasznie piersi, tak jak zawsze przed każdą miesiączką, ale czytając tu różne opinie, że testy błędnie podają informacje, wolałam się poradzić, bo nie wiem, co mam robić. Nie wiem, czy to wpływ odstawienia tabletek, że mam nieregularny okres, czy może ciąża. Dziś również ogarnia mnie zmęczenie i ból głowy, zaczynam się stresować. Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, co się dzieje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

To naturalne, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykl jest przez kilka miesięcy (nawet pół roku) nieregularny. W tym okresie jest się jednak zwykle płodnym (owulacje występują, tylko że nieregularnie). Jeszcze trochę za wcześnie na test ciążowy. Jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu 10 dni, może Pani wykonać test (wtedy szansa na jego wiarygodność będzie bardzo duża). Niewykluczone jednak, że lada dzień miesiączka pojawi się.

Pozdrawiam serdecznie!