Brak miesiączki. Czy to przez stres?

Witam.
Mam pewien problem. Powinnam dostać okres 23.03 , jest już 17.04 i nic. Może to przez stres, ponieważ za 2 tyg piszę egzaminy?
W lutym uprawiałam petting z chłopakiem, ale on mnie nie dotykał, tylko ja jego, dostał wytrysku. Byliśmy ubrani. W sumie to niemożliwe żebym zaszła w ciążę, bo w lutym dostałam okres, a poza tym nie było takiej opcji, ponieważ nie było stosunku ani mnie nie dotykał, jak już wspomniałam. Jednak mam wzdęty brzuch już od jakiegoś tygodnia i wczoraj zaczęły mnie boleć piersi. Momentami także pobolewa mnie brzuch na dole.

Czy to dlatego, że zbliża mi się okres? Czy powinnam iść do lekarza? Przyznam, że przez ten miesiąc prowadziłam stresowy tryb życia , ponieważ te egzaminy, a także tą spóźniającą miesiączką bardzo się przejęłam.
Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywany długo trwający brak miesiączki, jeśli będzie się powtarzał, jest wskazaniem do wizyty u ginekologa.
Objawy, które teraz Pani odczuwa - obrzmienie piersi i wzdęcie brzucha - mogą wskazywać, że lada dzień pojawi się miesiączka.

Niestety nie da się jednoznacznie na podstawie jedynie opisu i domysłów określić przyczyny tego braku miesiączki. Oczywiście stres jest jednym z częstszych czynników tego typu zaburzenia - dlatego należy przyjąć, że tym razem taka jest przyczyna.
Jak napisałam wyżej, dopiero powtarzające się zaburzenia długości cyklu, są wskazaniem do wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.