Brak miesiączki, dodatni wynik testu ciążowego i zażycie większej dawki tabletek antykoncepcyjnych a prawdopodobieństwo ciąży

Witam mam pytanie nie mam miesiączki od 2 miesięcy, ostatnio wzięłam większą dawkę tabletek antykoncepcyjnych. Przez to czuję się fatalnie: boli mnie brzuch, drętwieją mi ręce, mam straszny kaszel i mam wymioty. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy i wyszedł dodatni. Czy jest możliwe że nie jestem w ciąży tylko to coś innego? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatni wynik testu ciążowego z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na ciążę. W celu potwierdzenia diagnozy proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.