Brak miesiączki i biała wydzielina z pochwy

Przed sylwestrem kochaliśmy się z moim chłopakiem, ale bez gumki. Po tym normalnie miałam miesiączkę, a teraz gdy zbliża się następna miesiączka, nie mam żadnych objawów, a zawsze miałam, np. ból piersi. I z pochwy leci mi biała wydzielina. Co to może oznaczać? Pomóżcie. Boję się, że może jestem w ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jedynym sposobem potwierdzenia ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Jeżeli nie stosowałaś żadnego zabezpieczenia istnieje prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia. Niewystępowanie objawów PMS przed kolejnym krwawieniem nie jest jednak oznaką ciąży.
Dla pewności oczywiście możesz wykonać test, który w Twoim przypadku na pewno da już wiarygodny wynik. Biała, gęsta wydzielina, o ile nie towarzyszą jej objawy takie jak świąd czy pieczenie, jest charakterystyczna dla drugiej połowy cyklu, co sugerowałoby że za kilka dni miesiączka się jednak pojawi.

Pozdrawiam.