Brak miesiączki i bolesne piersi

Biorę leki na wywołanie owulacji, żebym mogła zajść w ciążę. Cykle miesiączkowe mam regularne co 28 dni, a od kilku dni miesiączka mi się spóźnia. Mam obolałe piersi. Nie wiem, o co chodzi, czy mam iść do lekarza ginekologa na wizytę? Czy może to być ciąża?

Witam!
W opisanej sytuacji objawy mogą być związane z ciążą. W związku z tym konieczne jest wykonanie testu ciążowego, który powinien dać wiarygodny wynik. W przypadku wyniku pozytywnego (wysokie prawdopodobieństwo ciąży) należy zgłosić się jak najszybciej do ginekologa. W przypadku wyniku negatywnego należy zgłosić się do ginekologa na zaplanowaną wizytę oraz przyjmować ewentualne leki zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam serdecznie!