Brak miesiączki i brak objawów ciąży

WITAM. MAM PYTANIE ODNOŚNIE BRAKU MIESIĄCZKI. SPÓŹNIA MI SIĘ OKRES JUŻ 15DNI BRAK OBJAWÓW CIĄŻY ZROBIŁAM JUŻ DWA TESTY CIĄŻOWE I OBA MAJĄ WYNIKI NEGATYWNE. CZY TESTY MOGĄ SIĘ MYLIĆ CZY MOŻE TO JAKIEŚ ZABURZENIA. DODAM TYLKO ŻE DWA TYGODNIE PRZED PLANOWANĄ MIESIĄCZKĄ BYŁAM PRZEZIĘBIONA. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. DZIĘKUJĘ

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam serdecznie.
Czasem zdarza się, że u zdrowych regularnie miesiączkujących kobiet dochodzi do wydłużenia cyklu. Może to być spowodowane zmęczeniem, stresem czy infekcją.
Jeżeli opisane przez panią zaburzenie będzie się utrzymywać, proszę udać się do lekarza ginekologa za kilka tyg. lub wcześniej jeśli pojawią się inne niepokojące objawy.
Jeśli natomiast chodzi o możliwość ciąży, wyniki testów ciążowych są wiarygodne po upływie ok. 10 dni od stosunku. Jeśli po tym czasie wykonała Pani 2 testy, ciąża jest mało prawdopodobna.
Pozdrawiam