Brak miesiączki i częste oddawanie moczu

Witam ostatni raz miałam okres 27 lutego. Miałam zawsze okres regularnie, co 28-góra 30dni, dzisiaj już jest 30 marzec, a ja nadal nie mam. Boję się, że to może być ciąża.
3 dni temu ciekł mi śluz tylko jeden dzień jak zawsze przed okresem i dalej go nie ma. Zauważyłam, że często oddaję mocz, ale właśnie mnie zastanawia dlaczego mnie nic nie boli.

Proszę o pomoc, co mi może być, dlaczego okresu nie mam i nic mnie jeszcze nie boli?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Objawy, jakie może zaobserwować u siebie kobieta po zajściu w ciążę nie są użyteczne do rozpoznawania ciąży, z powodu małej specyficzności (jest wiele innych zaburzeń, które mogą takie objawy wywoływać). Dlatego, jeżeli jest możliwość, że zaszła Pani w ciążę, proponuję wykonanie testu ciążowego.

W przypadku negatywnego wyniku, proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia innych możliwych przyczyn braku miesiączki. Już samo badanie ginekologiczne, czy w razie potrzeby badanie usg przezpochwowe może wskazać przyczynę. W przypadku wskazań lekarz zaleci wykonanie badania hormonów płciowych, w celu wykluczenia zaburzeń miesiączkowania na tym tle. Częste oddawanie moczu, czy upławy mogą być objawami infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego, co również podczas badania lekarz może stwierdzić.

Serdecznie pozdrawiam!