Brak miesiączki i nadmierne owłosienie

Witam! Mam problem i nie wiem, co mam już robić. Otóż w czerwcu 2009 odstawiłam tabletki antykoncepcyjne M...n, ponieważ przytyłam w dość krótkim czasie i strasznie bolały mnie łydki (puchły i pękały naczynka). Ginekolog stwierdził, że to nie od tabletek. Cytologia zawsze wychodziła prawidłowo. Jajniki w normie. Czasami jednak odczuwam dziwny ból w dole brzucha. Dzieje się tak od kilku lat, ale lekarze twierdzą, że wszystko w porządku. Od czasu odstawienia tabletek okres miałam chyba z dwa razy, ostatni 15 stycznia i trwał prawie dwa tygodnie. Towarzyszyła mu brązowa maź. Do tego przytyłam jeszcze 10 kg i mam od 3 miesięcy nadmierne owłosienie na twarzy, na piersiach, udach i pośladkach. Łydki nadal mi puchną i bolą. Zawsze byłam osobą szczupłą, przy wzroście 180 cm ważyłam 73 kg. Teraz waże 100 kg i nie wiem, co ze sobą zrobić. Czy jest jakiś sposób, aby nadmierne owłosienie znikło raz na zawsze i abym mogła schudnąć oraz jak wywołać miesiączkę. Jeszcze jedno pytanie. Na brodawkach rosną mi włoski. Najpierw były 3-4, wyrwałam je pęsetą, teraz jest ich bardzo dużo, chyba z 15. Czy nie szkodzę sobie wyrywaniem ich pęsetą? Dodam jeszcze, że robią mi się wrosty. Z góry dziękuję za odpowiedź. Zrozpaczona

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani objawy nie powinny być lekceważone. Powinna Pani skorzystać z porady endokrynologa - objawy mogą wynikać z problemów z nadnerczami lub jajnikami. Konieczna jest diagnostyka!!! Po stwierdzeniu przyczyny Pani dolegliwości, lekarz na pewno zaproponuje odpowiednie leczenie.