Brak miesiączki i negatywny test ciążowy a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie dotyczące braku miesiączki. Moje cykle trwają zazwyczaj 27 dni, ostatni okres miałam 9.12, dziś jest 8 i nic, żadnych objawów (zawsze przed mam silny ból piersi i dołu brzucha), jedynie nie raz lekkie kłucie w prawym jajniku. Robiłam test w dniu planowanej miesiączki i kolejny dziś, jednak oba wyszły negatywne. Czy mimo to jest możliwość, że jestem w ciąży tylko test jej nie wykrywa?

Lek. Tomasz Budlewski

Testy ciążowe nie są w 100 % skuteczne. Opóźnienie miesiączki może wynikać z infekcji stresu itp. Jeżeli krwawienie w najbliższym czasie nie wystąpi Proszę udać się do ginekologa.