Brak miesiączki i niska waga. Co jest ze mną nie w porządku?

Mam 13 lat. Pierwszy okres dostałam w listopadzie 2008 r. Był bardzo obfity. Później każdy kolejny był coraz mniej obfity i coraz rzadszy. W końcu zanikł całkowicie. Ostatni okres miałam pod koniec maja 2009 r. Obecnie jest październik 2009. Drugim problemem jest brak sutków i mały rozmiar piersi. Dodam jeszcze, że ważę 46 kg (kiedyś ważyłam 49kg) i mam ok. 165 cm wzrostu. Bardzo się martwię. Proszę o pomoc.

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

opisuje Pani bardzo niepokojące objawy - niską wagę ciała, zatrzymanie miesiączki. Są to jedne z objawów anoreksji, lecz na podstawie Pani listu nie mogę wykluczyć innych chorób.

Proszę koniecznie powiedzieć o tych objawach rodzicom. Myślę, że powinniście się Państwo jak najszybciej razem udać do lekarza pediatry.

Pozdrawiam serdecznie