Brak miesiączki i niski poziom hormonów po intensywnych ćwiczeniach

Witam. Od 2,5 roku nie miesiączkuję, mam hormony na poziomie małego dziecka. Lekarz powiedział, że jest to spowodowane dużą intensywnością ćwiczeń. Dodam, że wcześniej miesiączkowałam regularnie. Kiedy zaczęłam więcej ćwiczyć spadłam również z wagi. Czy mam szansę na powrót miesiączki? Mam obecnie 19 lat

Witam. Miesiączka powinna powrócić samoistnie kiedy unormuje Pani masę ciała oraz zmniejszy intensywność wysiłku fizycznego.