Brak miesiączki i seks bez zabezpieczenia - czy mogę być w ciąży?

Witam. Mam problem. Mam 17 lat. Ostatni raz miesiączkę miałam 16 stycznia. Od tego czasu nie dostałam. Dodam też, że przed pojawieniem się tej miesiączki nie miałam okresu przez 3 miesiace. 5 dni po planowanym wystąpieniu miesiączki, która się nie pojawiła uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Wcześniej staraliśmy się używać prezerwatyw. Mój chłopak nie doszedł we mnie. W związku z tym moje pytanie brzmi czy: mogło mu coś wcześniej ulecieć i czy mogę przez to być w ciąży?? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa. We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy dostępny w aptekach.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl