Brak miesiączki i silne pragnienie

Witam. Obawiam się, że choruję na cukrzycę. Nie robiłam żadnych badań w tym kierunku. Mam 15 lat, od 5 miesięcy nie miesiączkuję, gdzie od samego początku nie zdarzało mi się to. Wiem, że to może nic poważnego, ale znaczenie jakieś ma. Bardzo dużo piję, co za tym idzie często korzystam z łazienki, a mój mocz wydaje mi się bardzo jasny, jakby rozwodniony mocno. W wakacje schudłam, ważyłam 45 kg, w grudniu udało mi się przytyć 5 kg, ale dzięki dużej ilości słodyczy i jedzeniu nocą. Czy powinnam udać się do lekarza?

Witam serdecznie.

Przyczyn Pani dolegliwości może być bardzo wiele, bez badań nie da się również wykluczyć, że powodem dolegliwości jest cukrzyca. Powodem mogą być jednak inne choroby ogólnoustrojowe, na pewno wymaga to wyjaśnienia.

Jest Pani bardzo młoda, ma Pani znaczną niedowagę, a opisywane objawy są niepokojące. Wizyta u lekarza jest bezwzględnie konieczna i proszę z tym nie zwlekać. Po dokładnym badaniu i zebraniu wywiadu lekarz zdecyduje, jakie dalsze badania powinny być wykonane.

Proszę porozmawiać na ten temat także z rodzicami.

Pozdrawiam.