Brak miesiączki - mam 13 lat

Mam prawie 13 lat. Od około pół roku mam wydzielinę, ale miesiączki ani śladu. Czy to może oznaczać, że jestem bezpłodna? (PS. owłosienie już mam)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ każdy organizm rozwija się indywidualnie nie można jednoznacznie określić, kiedy wystąpi miesiączka w Twoim przypadku. Pojawienie się obfitej wydzieliny może być jednym z symptomów jej nadejścia. W tym wieku nie powinnaś mieć powodów do niepokoju z powodu braku miesiączki. Zawsze możesz jednak ocenić prawidłowość swojego rozwoju u lekarza. Na badanie ginekologiczne musi być wyrażona zgoda przez rodziców.