Brak miesiączki od 10 miesięcy przy tabletkach antykoncepcyjnych

Nazywam się Beata i mam 22 lata. 18 mies. temu urodziłam synka i w momencie spodziewanej miesiączki (3 mies. od porodu - właściwie cc) zaczęłam stosować tabletki anty. Stosowałam regularnie prawie rok czasu. W momencie odstawienia (przerwy) pojawił się tylko jeden okres i od tamtej pory cisza. Na początku myślałam, że być może jestem w ciąży, ale testy zaprzeczyły. Wcześniej mój okres był różny, czasami był co miesiąc, a czasami co 2-3 mies., ale wyniki badań były w porządku. Chciałabym się dowiedzieć, czym to może być spowodowane. Obserwuję u siebie zmiany typu biały nalot na majtkach, był moment, że odczuwałam swędzenie i pieczenie w pochwie, a nalot był strasznie nieprzyjemny. Teraz to się uspokoiło i jedyne to biały nalot na bieliźnie. Okresu nie ma od 10-11 mies.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli na 100% wykluczyła Pani ciążę, to przyczyną niepojawiania się miesiączki są zapewne zaburzenia hormonalne, które mogły być wywołane przyjmowaniem tabletek - zdarza się to u niektórych kobiet. Zarówno białawe upławy, jak i świąd, i pieczenie, to objawy charakterystyczne dla grzybicy pochwy (artykuł na ten temat: http://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy). Radzę udać się do ginekologa - zleci on badania hormonalne oraz zbada Panią i najpewniej przepisze leki przeciwgrzbicze.

Pozdrawiam serdecznie!