Brak miesiączki od 4 miesięcy. Zmiana otoczenia - czy to jedyny powód?

Mam 18 lat i miesiączkuje od 3. Zazwyczaj okres miałam regularnie. Jednak teraz przeprowadziłam się do USA, zmieniając tym samym środowisko itd. Problem w tym, że od 4 miesięcy nie mam już miesiączki. Czytałam, że zmiana otoczenia i życia wpływa na opóźnienie, ale aż 4 miesiące? Czy mam się czym martwić? Dodam, że jestem wegetarianką już od 1,5 roku, jednak do tej pory nie wpływało to na regularność mojej miesiączki. Proszę o radę.

Stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania, nową sytuacją może wpłynąć na regularność miesiączki. Jednak opóźnienie o 4 miesiące, to już dość dużo. W pierwszej kolejności trzeba wykluczyć ciążę. Niekiedy u osób z niedowagą również mogą występować zaburzenia miesiączkowania. Trzeba również wykluczyć przyczyny hormonalne opóźnienia miesiączki. Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja ginekologiczna i badania hormonalne (w pierwszej kolejności poziom hormonów tarczycy oraz poziom prolaktyny).