Brak miesiączki od 5 lat i endometrium o grubości 13 mm

Endometrium o grubości 13 mm- obie warstwy, echostruktura bardzo niejednorodna. Od 5 lat nie miesiączkuję. Czy to poważne? Jaki zabieg mnie czeka? Czy muszę szybko udać się na ten zabieg? Czy będę mogła zaraz wrócić do pracy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Graniczna grubość endometrium podczas drugiej połowy cyklu wynosi 16mm. Jeśli endometrium ma grubość 13mm podczas całego cyklu i w dodatku jest niejednorodne stanowi to wskazanie do diagnostycznego wyłyżeczkowania jamy macicy. Pobrany w tym badaniu materiał jest dokładnie oceniamy w badaniu histopatologicznym, na którego wynik czeka się około 14 dni. Dalsze postępowanie uzależnione jest od wyniku badania histopatologicznego.