Brak miesiączki od 5. miesięcy, wypadanie włosów i wyniki krwi w dolnych granicach u odchudzającej się 17-latki

Mam 17 letnią córkę, która od kilku miesięcy się odchudza. Przy wzroście 164 waży 54,1kg. Od 5 m-cy nie miesiączkuje. Ciągle jest smutna,wypadają jej włosy.Badania krwi w dolnych granicach normy, hemoglobina i erytrocyty dużo poniżej. Córka odmawia pójścia do ginekologa.Nie wiem co robić.Proszę o pomoc.

to objawy anoreksji.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Córka ma prawdopodobnie anoreksję. Nie dość,że niezbędna jest konsultacja z ginekologiem (ze względu na brak miesiączki), to ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE jest podjęcie psychoterapii zaburzeń odżywiania, konsultacja z lekarzem POZ (dla sprawdzenia jakie spustoszenie do tej pory zrobiła choroba), dietetykiem dla ustalenia odpowiedniego jadłospisu pomocnego w powrocie do zdrowia. Proszę nie czekać, bo z anoreksją "im dalej w las" tym gorzej - córka jest w dość dużym niebezpieczeństwie jeśli chodzi o jej zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne.