Brak miesiączki od czasu porodu

Witam. Mam 20 lat ,28 lipca tego roku urodziłam synka karmiłam go mlekiem ściągniętym z piersi tylko 2 razy dziennie przez miesią czasu a głównie jedynie przez cały czas mlekiem sztucznym i do tej pory nie pojawiła się miesiączka tylko bóle brzucha tak jak przy miesiączce trwające 1 dzień ? Czy to normalne ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to oczywiście normalny stan. Warto wykonać oznaczenie poziomu hormonów. Z pewnością brak miesiączki oraz uboga laktacja mają to samo pochodzenie.