Brak miesiączki od dwóch lat u 49-latki a możliwość ciąży

Witam.Mam 49 lat . Ostatnia moja miesiączka była w grudniu 2011 r. Moje wyniki FSH-36,60 m lU/ml ,Estradiol-69,8 pg/ml w związku z tym czy mogę uprawiać seks bez zabezpieczeń? bez obawy że zajdę w ciąże? Chodzę regularnie do ginekologa jest wszystko dobrze ale zapomniałam ostatnio zadać to pytanie (wizyta była we wrześniu)

Witam serdecznie. Klinicznie menopauzę można rozpoznać po upływie 12 miesięcy od daty ostatniej miesiączki. Przy Pani poziomie FSH można prawie ze stu procentową pewnością stwierdzić, że rezerwa jajnikowa została wyczerpana i nie ma szans na zajście w ciążę.