Brak miesiączki po infekcji

Witam. Kochałam się z chłopakiem 15 oraz 22 lutego. oczywiście z zabezpieczeniem. 2 marca dostałam miesiączkę trwała ona od 5-6 dni, tak jak zawsze. nic szczególnego się nie działo. Pod koniec marca zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny. dodam ze zrobiłam go po południu. miesiączki mam nieregularne. Dzis jest już 8 a ja jeszcze nie mam miesiączki. Dodam że byłam chora, gorączka, kaszel. trochę mam stresu, ponieważ pani doktór powiedziała ze prawdopodobnie mam tarczyce. czy mogę być w ciąży ?

Dzień dobry!

Z pewnością ma Pani tarczycę, jak każdy zdrowy człowiek. Prawdopodobnie podejrzewana jest u Pani jej nadczynność lub niedoczynność, która może wpływać na cykl miesiączkowy. Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie - stosowana antykoncepcja, wcześniejsza miesiączka, negatywny wynik testu ciążowego po ponad miesiącu od współżycia, - nie mniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie ponownego wykonania testu, jeśli czuje Pani taką potrzebę, wątpliwości. Nieregularność miesiączek warto skonsultować z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!