Brak miesiączki po laparoskopii a możliwość ciąży

Dwa miesiące temu miałam laparoskopię (usunięcie cysty). Po zabiegu miesiączka wystąpiła prawidłowo w 29dc. Niestety kolejna miesiączka się już nie pojawiła, spóźnia się ok 20 dni, czy to normalne?
Dodam iż ponad miesiąc po zaiegu bylam u lekarza i stwierdził, że wszystko jest ok.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dwa miesiące temu miałam laparoskopię (usunięcie cysty). Po zabiegu miesiączka wystąpiła prawidłowo w 29dc. Niestety kolejna miesiączka się już nie pojawiła, spóźnia się ok 20 dni, czy to normalne?
Dodam iż ponad miesiąc po zaiegu bylam u lekarza i stwierdził, że wszystko jest ok.

Witam.
Miesiączka powinna pojawić się w prawidłowym terminie. Radzę wykonać w pierwszej kolejności test ciążowy. Jeśli wykluczy Pani ciążę, to przyczyną niepojawiania się miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne. Jednorazowa nieregularność cyklu ma jednak prawo pojawić się u każdej zdrowej kobiety, tak więc nim Pani lekarz rozpocznie diagnostykę hormonalną, proszę jeszcze poobserwować się przez kilka miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie!