Brak miesiączki po odchudzaniu - co zrobić, aby wróciła?

Witam. Mam prawie 17 lat, ważę 47 kg i mam 158 cm wzrostu. Od 3 miesięcy nie mam miesiączki. Co mam zrobić, aby miesiączka wróciła?? Nie chcę iść do lekarza, bo boję się reakcji rodziców. Proszę o podanie mi ,,domowego'' sposobu na odzyskanie miesiączki. Dziekuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Nadmierne odchudzanie to także zmiany hormonalne. Jeżeli Twoja masa ciała uległa dużemu spadkowi to wówczas organizm zaczyna się bronić - zatrzymuje miesiączkę poprzez zmianę w gospodarce hormonami. Możesz przez to odczuwać zmiany w swoim zachowaniu i obniżone poczucie kontroli nad emocjami. Postaraj się jeść racjonalnie względem potrzeb, a na pewno niebawem powróci Ci miesiączka, jeśli nie - warto udać się do specjalisty ginekologa.