Brak miesiączki po odstawieniu antykoncepcji

Witam. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (po półrocznym przyjmowaniu) 9 stycznia 2011 roku, 15 stycznia nastąpiło krwawienie. Przewidywany okres miałam dostać 12 lutego... i nie dostałam... dla pewności zrobiłam test ciążowy 18 lutego, jego wynik był negatywny. Natomiast około 17 lutego zaczęłam odczuwać ból po prawej stronie pod żebrami, po 3 dniach dostałam 40 stopni gorączki oraz drgawki, a mocz jest mętny oraz ciemniejszy niż zwykle poza tym oddaje go tylko raz góra 2 razy dziennie i to w małych ilościach (piję po 3 litry płynów dziennie). No i z pochwy wydobywa się biała wydzielina bardzo gęsta bez zapachu. Jestem świadoma że po odstawieniu tabletek miesiączka może się troszkę spóźnić (w moim przypadku do 2 dni), ale czy jest możliwość bym była w ciąży, czy brak okresu jest spowodowany chorobą?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego miesiączka może również pojawić się z takim samym opóźnieniem.
Pozostałe objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z chorobami układu moczowego lub dróg żółciowych. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się z tym problemem do lekarza. Niewykluczone, że to jest również powód opóźnienia miesiączki.
Pozdrawiam