Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, przez 3 miesiące przyjmowałam pigułki antykoncepcyjne, lecz miałam problemy z regularnością ich przyjmowania, więc odstawiłam je po drugiej tabletce z nowego opakowania. Miesiączka spóźnia mi się już 8 dni (wcześniej, przed pigułkami, miałam cykle 28-29 dni), przez cały ten czas od odstawienia nie stosowaliśmy z partnerem żadnego zabezpieczenia. Czy możliwe jest bym zaszła w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek? Czy jest to raczej spowodowane normalnym rozregulowanie wywołane odstawieniem pigułek. Serdecznie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Lek. Aneta Zwierzchowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
78 poziom zaufania

Witam! W opisanej sytuacji może być Pani zarówno w ciąży, jak i dopiero oczekiwać na opóźnioną miesiączkę, gdyż cykl mógł się rozregulować na skutek nieregularnego brania tabletek. Mogła Pani zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek, a mogła równie dobrze tydzień temu lub wczoraj. Trudno jest przewidzieć datę owulacji po odstawieniu tabletek, które do tego były zażywane nieregularnie i odstawione na początku nowego opakowania. Jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, to radzę też zaprzestać współżycia bez zabezpieczenia. Radzę też wykonać test ciążowy. Jego ewentualnie negatywny wynik nie będzie oznaczał, że nie jest Pani w ciąży, gdyż mogła Pani zostać zapłodniona stosunkowo niedawno. Proszę więc powtórzyć test ciążowy po tygodniu, jeśli wynik będzie negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawi. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety